Úspěch mladých modelářů z Bravantic 15.6.2022

Úspěch mladých modelářů z Bravantic

V pátek a sobotu 10. a 11. 6. 2022 se malí modeláři účastnili 16. ročníku mezinárodní soutěže Papír show Ostrava. Soutěže se účastnilo rekordních 20 klubů, a to i z Polska a Slovenska. Byly zde velké kluby z Liberce, Prahy, Brna, Kyjova ale taky z Žiliny (SK), Liptovského Mikuláše (SK), Povážské Bystrice (SK), Wroclawi (PL), Bialsko Biala (PL), Rybnik (PL). Celkem zde bylo 1250 modelů, z toho 370 soutěžních modelů, což jsou opravdu rekordní čísla. Mezi těmito kluby z velkých měst a silnými počtem modelářů se poprvé objevil s prakticky nejmenší počtem členů (5) a zároveň nejmladší věkem klub modelářů z Bravantic. Za první rok udělali malí modeláři obrovský pokrok, čehož je důkazem jejich umístění na jejich první soutěži.

Tran Thi Thanh Van (Lucka), 6. místo, kategorie mini

Tran Quang Long (Lany) 7. místo, mladší žáci

Jakub Řehounek, 7. místo, mladší žáci

Erik Žůrek, 4. místo, starší žáci

Eliška Brázdová, 2. místo, mladší žáci

V tak velké konkurenci je to opravdu velký úspěch, ke kterému jim moc gratuluji.

S pozdravem „ať nůžky stříhají a lepidlo lepí"

vedoucí modelářů, Zbyněk Havlát